Działalność firmy
RKS Łubnica

NASZA OFERTA

Nasza siedziba

Łubnica, ul. Dożynkowa 5 64-050 Wielichowo, Wielkopolska

Nasza siedziba znajduje się w Łubnicy położonej w pobliżu Grodziska Wlkp. Sprawdź dojazd do RKS Łubnica.

.........................

RKS Łubnica

Galeria zdjęć współczesnych

O firmie

Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Łubnicy powstał w 1953 roku.
Działamy na terenie trzech gmin. Zatrudniamy około 150 osób. Uprawiamy ponad 330 ha pól. Współpracujemy z wieloma polskimi i zagranicznymi firmami rynku spożywczego.

Zasadnicza działalność RKS Łubnica to przetwórstwo rolno-spożywcze i hodowla zwierząt. Nasze główne rynki zbytu to kraje UE.

Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Łubnicy wykorzystuje nowoczesne technologie i tradycyjne rolnictwo z produkcją roślinną i zwierzęcą. Korzystamy z własnych upraw warzyw. Nasze surowce pochodzą z czystych ekologicznie terenów.

Usługi
Wykonujemy usługi produkcyjne oraz konfekcjonowanie, również dla podmiotów zewnętrznych, zarówno w branży przetwórczej oraz drzewnej.
Nasze produkty
Naszymi flagowymi produktami są uznane wśród klientów: Majonez Łubnicki i Tort Bezowy. Produkujemy m.in. Ketchup Łubnicki, Ogórki Konserwowe, Sos Tatarski i Sos Czosnkowy, dania gotowe (Warzywa W Sosie Greckim, Sos Boloński, Leczo Pieczarkowe) oraz inne wyroby bezowe, a także jajka z chowu ściółkowego.
Ślimaki
Od 20 lat zajmujemy się skupem i przerobem ślimaków winniczków (Helix pomatia) oraz reprodukcją, hodowlą i przerobem ślimaków gatunków afrykańskich i śródziemnomorskich takich jak Helix aspersa maxima i Helix aspersa muller. Posiadamy jedną z największych w Polsce ferm ślimaków, produkującą rocznie około 50 ton mięsa.
Przetwórstwo
Jesteśmy jednym z wiodących producentów przetworów w regionie. Posiadamy nowoczesną linię produkcyjną do przetwórstwa owocowo-warzywnego i konfekcjonowania. Wykorzystujemy wciąż tradycyjną recepturę wypieku bezów i tortów bezowych, które są produktami bezglutenowymi. Wszystkie produkty RKS Łubnica posiadają ustaloną markę od kilkudziesięciu lat na polskim rynku. Wytwarzamy majonez, ketchup, sosy, ogórki konserwowe, wyroby bezowe, dania gotowe, oraz inne przetwory według wymagań klienta.
Hodowla
Od ponad 20 lat, z powodzeniem zajmujemy się fermową hodowlą drobiu (kury nioski i broilery) rasy Lowan-Brown i produkcją jaj z chowu ściółkowego. Hodujemy również trzodę chlewną (świnie PIC). Szczególną uwagę poświęcamy hodowli ślimaków gatunków afrykańskich i śródziemnomorskich.
Drewno
Jesteśmy znanym producentem w branży drzewnej. Posiadamy własny tartak oraz bardzo dobrze wyposażoną stolarnię. Dysponujemy parkiem maszyn do obróbki drewna, produkcji mebli i programu ogrodowego oraz możliwością ciśnieniowej impregnacji drewna w autoklawie. Produkujemy palety, pawilony dla norek, ambony myśliwskie, domki ogordnicze, gniazda do kurników, huśtawki drewniane. Mamy spore doświadczenie w produkcji mebli.
Produkcja rolna
Uprawiamy zboża i warzywa (plantacja ogórków, marchwi i cebuli). Wykorzystujemy własny park maszynowy (kombajn John Deere, ciągniki John Deere, Deutz Fahr i Ursus) oraz inny specjalistyczny sprzęt rolniczy.
Współpraca naukowa
Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Łubnicy współpracuje z Uniwersytetami Przyrodniczymi we Wrocławiu i w Poznaniu oraz innymi polskimi i europejskimi naukowcami i jednostkami naukowo-badawczymi.
Certyfikaty
Posiadamy wszystkie niezbędne certyfikaty upoważniające do sprzedaży ślimaków na rynkach krajów Unii Europejskiej.